PyKota 1.23 - en to pl translation catalogue (281 entries)

en: 
    
    Please contact your system administrator :
    
    	%s - <%s>
pl: 
    
    Proszę skontaktować się z administratorem systemu :
    
    	%s - <%s>

en: 
    
    Your system administrator :
    
    	%s - <%s>
pl: 
    
    Administrator systemu :
    
    	%s - <%s>

en: %s pages
pl: %s stron

en: %s. A new entry will be created instead.
pl: %s. Nowy wpis zostanie utworzony w zamian.

en: (not supported yet)
pl: (brak wsparcia)

en: A problem occured while reading printer %s's internal page counter.
pl: Wystąpił problem podczas odczytywania wewnętrznego licznika drukarki %s.

en: Account balance
pl: Stan konta

en: Action
pl: Akcja

en: Allowed
pl: Dozwolone

en: Allowed range is (0..99)
pl: Dozwolony zakres to (0..99)

en: Allowed with Warning
pl: Dozwolone z ostrzeżeniem

en: Banner generator %s exit code is %s
pl: Kodem wyjścia dla generatora banerów %s jest %s

en: Banner won't be printed : maximum number of deny banners reached.
pl: Baner nie zostanie wydrukowany : osiągnięta została maksymalna liczba banerów braku dostępu.

en: Beware : computed job size (%s) != precomputed job size (%s)
pl: Uwaga : wyliczony rozmiar zadania drukowania (%s) != pierwotnie wyliczony rozmiar zadania drukowania (%s)

en: Billing Codes
pl: Kody Rozliczeniowe

en: Billing code
pl: Kod rozliczeniowy

en: Billing code %s was updated.
pl: Kod rozliczeniowy %s zaktualizowano.

en: Billing code [%s] already exists, skipping.
pl: Kod rozliczeniowy [%s] istnieje, pomijam.

en: Billing code [%s] already exists, will be modified.
pl: Kod rozliczeniowy [%s] istnieje, zostanie zmodyfikowany.

en: CUPS' page_log
pl: format pliku 'page_log' systemu CUPS

en: Comma Separated Values
pl: CSV - wartości oddzielone przecinkami

en: Configuration file %s can't be read. Please check that the file exists and that your permissions are sufficient.
pl: Plik konfiguracyjny %s nie może być odczytany. Upewnij się ze plik istnieje oraz że masz dostateczne uprawnienia dla odczytu.

en: Configuration file %s not found.
pl: Plik konfiguracyjny %s nie został odnaleziony.

en: Copies
pl: Kopie

en: Cost
pl: Koszt

en: Cost on printer %s : %.2f
pl: Koszt wydruku na drukarce %s : %.2f

en: Couldn't retrieve printer %s's internal page counter either before or after printing.
pl: Brak możliwości odczytania wartości wewnętrznego licznika drukarki %s zarówno przed jak i po drukowaniu.

en: Data Type
pl: Typ danych

en: Database initialized !
pl: Baza danych zainicjalizowana!

en: Date
pl: Data

en: Date Limit
pl: Limit czasowy

en: Denied
pl: Odmowa

en: Directive unknown_billingcode in section %s only supports values in %s
pl: Dyrektywa 'unknown_billingcode' w sekcji %s akceptuje wartości tylko w %s

en: Don't worry, the database WILL NOT BE MODIFIED.
pl: Bez obaw, baza danych NIE BĘDZIE ZMODYFIKOWANA.

en: Dump
pl: Zrzut

en: Duplicate print jobs are not allowed on printer %s at this time.
pl: Podwójne zadania drukowania nie są akceptowane przez drukarkę %s w tej chwili.

en: Duplicate print jobs are not allowed on printer %s.
pl: Podwójne zadania drukowania nie są akceptowane przez drukarkę %s.

en: Empty
pl: Pusty

en: External policy %s for printer %s produced an error. Job rejected. Please check PyKota's configuration files.
pl: Zasotoswanie zewnętrznych reguł %s dla drukarki %s zakończyło się niepowodzeniem, zadanie drukowania zostało odrzucone. Proszę sprawdzić pliki konfiguracyjne systemu PyKota.

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filter
pl: Filtr

en: Group          overcharge   used    soft    hard    balance grace         total       paid warn
pl: Grupa          doliczenie   użyto    miękki    twardy    ulga salda       suma     zapłacono ostrzeżenie

en: Groups
pl: Grupy

en: Groups report
pl: Raport grup

en: Hard Limit
pl: Twardy limit

en: Hard limit %i is less than soft limit %i, values will be exchanged.
pl: Twardy limit %i jest mniejszy niż miękki limit %i, wartości zostaną zamienione.

en: Hardware accounter %s exit code is %s
pl: Kod wyjścia dla sprzętowego mechanizmu zliczania stron %s to %s

en: Hidden because of privacy concerns
pl: Ukryto w ramach ochrony prywatności

en: History
pl: Historia

en: History of Payments
pl: Historia płatności

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Impossible to connect to SMTP server : %s
pl: Brak możliwości połączenia się z serwerem SMTP : %s

en: Impossible to drop priviledges : %s
pl: Brak możliwości pozbycia się uprawnień : %s

en: Impossible to regain priviledges : %s
pl: Brak możliwości odzyskania uprawnień : %s

en: Impossible to send mail to %s, error %s : %s
pl: Brak możliwości wysłania wiadomości e-mail do %s, błąd %s : %s

en: Inconsistent values for printer %s's internal page counter.
pl: Niespójne wartości wewnętrznego licznika drukarki %s.

en: Invalid 'pagesize' option %s, defaulting to A4.
pl: Nieprawidłowa opcja 'pagesize' %s, zostanie użyta domyślna wartość A4.

en: Invalid 'savetoner' option %s : %s
pl: Nieprawidłowa opcja 'savetoner' %s : %s

en: Invalid accounter %s for printer %s
pl: Nieprawidłowy mechanizm zliczania stron %s dla drukarki %s

en: Invalid balance value %s
pl: Nieprawidłowa wartość 'balance' %s

en: Invalid charge amount value %s
pl: Nieprawidłowa wartość kwoty 'charge' %s

en: Invalid color option %s
pl: Nieprawidłowa opcja 'color' %s

en: Invalid data type [%s] for --sum command line option, see help.
pl: Nieprawidłowy typ danych [%s] dla opcji --sum, zajrzyj do pomocy.

en: Invalid duration option %s
pl: Nieprawidłowa opcja 'duration' %s

en: Invalid email address %s
pl: Nieprawidłowy adres e-mail %s

en: Invalid filter value [%s], see help.
pl: Nieprawidłowa wartość filtru [%s], skorzystaj z pomocy.

en: Invalid grace delay %s
pl: Nieprawidłowa wartość 'grace delay' %s

en: Invalid hardlimit value %s.
pl: Nieprawidłowa wartość 'hardlimit' %s

en: Invalid increase value %s.
pl: Nieprawidłowa wartość 'increase' %s

en: Invalid limitby value %s
pl: Niperawidłowa wartość 'limitby' %s

en: Invalid loop option %s
pl: Nieprawidłowa opcja 'loop' %s

en: Invalid maximal deny banners counter %s
pl: Nieprawidłowa wartość 'maximal deny banners counter' %s

en: Invalid maximum job size value %s
pl: Nieprawidłowa maksymalna wartość zadania drukowania %s

en: Invalid modifier [%s] for --data command line option, see help.
pl: Nieprawidłowy modyfikator [%s] dla opcji --data, zajrzyj do pomocy.

en: Invalid modifier [%s] for --format command line option, see help.
pl: Nieprawidłowy modyfikator [%s] dla opcji --format, zajrzyj do pomocy.

en: Invalid option mailto %s for printer %s
pl: Nieprawidłowa wartość opcji 'mailto %s' dla drukarki %s

en: Invalid overcharge value %s
pl: Nieprawidłowa wartość 'overcharge' %s

en: Invalid policy %s for printer %s
pl: Błędna reguła %s dla drukarki %s

en: Invalid poor man's threshold %s
pl: Nieprawidłowa wartość 'poor man's threshold' %s

en: Invalid printer name %s
pl: Błędna nazwa drukarki %s

en: Invalid sleep option %s
pl: Nieprawidłowa opcja 'sleep' %s

en: Invalid softlimit value %s.
pl: Nieprawidłowa wartość 'softlimit' %s

en: Invalid unknown_billingcode directive %s for printer %s
pl: Nieprawidłowa dyrektywa 'unkown_billingcode' %s dla drukarki %s

en: Invalid used value %s.
pl: Nieprawdiłowa wartość 'used' %s

en: Job
pl: Zadanie drukowania

en: Job accounting begins.
pl: Rozpoczynanie procesu obciążania konta osoby drukującej.

en: Job accounting ends.
pl: Kończenie procesu obciążania konta osoby drukującej.

en: Job added to history.
pl: Zadanie drukowania zostało dodane do historii.

en: Job allowed by printer policy. No accounting will be done.
pl: Zadanie drukowania zaakceptowane zgodnie z regułami drukarki. Konto osoby drukującej nie zostanie obciążone.

en: Job contains no data. Printing is denied.
pl: Zadanie drukowania nie zawiera żadnych danych. Odmowa drukowania.

en: Job denied, no accounting has been done.
pl: Zadanie drukowania odrzucone, proces obciążania konta osoby drukującej nie został rozpoczęty.

en: Job denied, no accounting will be done.
pl: Zadanie drukowania odrzucone, konto osoby drukującej nie zostanie obciążone.

en: Job is a dupe
pl: Zadanie drukowania jest próbą oszustwa

en: Job size : %i
pl: Rozmiar zadania drukowania : %i

en: Job size : %i pages
pl: Rozmiar zadania drukowania : %i stron

en: Job size forced to 0 because printing is denied.
pl: Rozmiar zadania drukowania zmieniony na 0 z powodu odmowy drukowania.

en: Job's size forced to 1 page for printer %s.
pl: Rozmiar zadania drukowania zmieniony na 1 dla drukarki %s.

en: JobId
pl: ID zadania drukowania

en: Launching HARDWARE(%s)...
pl: Uruchamianie HARDWARE(%s)...

en: Launching SOFTWARE(%s)...
pl: Uruchamiam SOFTWARE(%s)

en: Line [%s] skipped in accounter's output. Trying again...
pl: Linia [%s] została pominięta w wyjściu z mechanizmu zliczającego. Próbuję ponownie...

en: MD5Sum
pl: Suma kontrolna MD5

en: Maximum job size : %s
pl: Maksymalny rozmiar zadania drukowania : %s

en: More Info
pl: Więcej informacji

en: Network error while doing SNMP queries on printer %s : %s
pl: Wystąpił błąd połączenia podczas wysyłania zapytania SNMP na drukarce %s : %s

en: No previous job in database for printer %s.
pl: Brak poprzedniego zadania drukowania w bazie danych dla drukarki %s.

en: No pykotaAccountBalance object found for user %s. Did you create LDAP entries manually ?
pl: Nie znaleziono klasy obiektu pykotaAccountBalance dla użytkownika %s. Czy utworzułeś wpisy na serwerze LDAP ręcznie?

en: No user named 'pykota'. Not dropping priviledges.
pl: Brak użytkownika o nazwie 'pykota'. Nie porzucam uprawnień.

en: Number of bytes
pl: Liczba bajtów

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: OFF
pl: Wyłączone

en: ON
pl: Włączone

en: Option %s not found in section %s of %s
pl: Opcja %s nie została znaleziona w sekcji %s pliku %s

en: Option %s not found in section global of %s
pl: Opcja %s nie została znaleziona w sekcji 'global' pliku %s

en: Option --ingroups is reserved to PyKota Administrators.
pl: Opcja --ingroups jest zarezerwowana dla administratorów systemu PyKota.

en: Option accountbanner in section %s only supports values in %s
pl: Opcja 'accountbanner' w sekcji %s akceptuje wartości tylko w %s

en: Option accounter in section %s only supports values in %s
pl: Opcja 'accounter' w sekcji %s akceptuje tylko wartości w %s

en: Option enforcement in section %s only supports values in %s
pl: Opcja 'enforcement' w sekcji %s akceptuje wartości tylko w %s

en: Option ldaptls is set, but certificate %s is not readable.
pl: Opcja 'ldaptls' jest aktywna, ale certyfikat %s jest nieczytelny.

en: Option logger only supports values in %s
pl: Opcja 'logger' akceptuje tylko wartości w %s

en: Option mailto in section %s only supports values in %s
pl: Opcja 'mailto' w sekcji %s akceptuje wartości tylko w %s

en: Option onaccountererror in section %s only supports values in %s
pl: Opcja 'onaccountererror' w sekcji %s akceptuje wartości tylko w %s

en: Option policy in section %s only supports values in %s
pl: Opcja 'policy' w sekcji %s akceptuje wartości tylko w %s

en: Option trustjobsize for printer %s is incorrect
pl: Opcja 'trustjobsize' dla drukarki %s jest nieprawidłowa

en: Options
pl: Opcje

en: Output Format
pl: Format wyjściowy

en: PJL querying stage interrupted. Using latest value seen for internal page counter (%s) on printer %s.
pl: Etap wysyłania zapytania PJL został przerwany. Używam ostatniej wartości dla wewnętrznego licznika stron (%s) dla drukarki %s.

en: Pages details
pl: Szczegóły stron

en: Pages grace time: %i days
pl: Czas ulgi dla wydrukowanych stron: %i dni

en: Pages printed so far on %s
pl: Strony wydrukowane dotychczas na %s

en: Pages used on %s : %s
pl: Strony wydrukowane na %s : %s

en: Passthrough mode : %s
pl: Tryb 'passthrough' : %s

en: Please WORRY NOW, the database WILL BE MODIFIED.
pl: Teraz MOŻESZ SIĘ MARTWIĆ ponieważ baza danych BĘDZIE ZMODYFIKOWANA.

en: Please be patient...
pl: Proszę cierpliwie czekać...

en: Please click on the above button
pl: Proszę kliknąć na guzik powyżej

en: Please report bugs to :
pl: Raporty o błędach proszę kierować do :

en: Precomputed cost
pl: Wstępnie wyliczony koszt

en: Precomputed job size (%s pages) too large for printer %s.
pl: Wyliczony wstępnie rozmiar zadania drukowania (%s stron) jest zbyt duży dla drukarki %s.

en: Precomputed number of pages
pl: Wstępnie wyliczona liczba stron

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Price per job: %.3f
pl: Cena zadania drukowania: %.3f

en: Price per page: %.3f
pl: Cena wydrukowania strony: %.3f

en: Print Quota
pl: Limit drukowania

en: Print Quota Exceeded
pl: Limit Drukowania Przekroczony

en: Print Quota Low
pl: Niski poziom Limitu Drukowania

en: Print Quota exceeded for group %s on printer %s
pl: Limit Drukowania został przekroczony przez grupę %s na drukarce %s

en: Print Quota exceeded for user %s on printer %s
pl: Limit drukowania dla użytkownika %s został przekroczony na drukarce %s

en: Print Quota low for group %s on printer %s
pl: Niski poziom Limitu Drukowania dla grupy %s na drukarce %s

en: Print Quota low for user %s on printer %s
pl: Niska wartość limitu drukowania dla użytkownika %s na drukarce %s

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printer %s already exists, skipping.
pl: Drukara %s istnieje, pomijam.

en: Printer %s already exists, will be modified.
pl: Drukarka %s istnieje, zostanie zmodyfikowana.

en: Printer %s is not managed by PyKota yet. Please modify printers.conf and restart CUPS.
pl: Drukarka %s nie jest obsługiwana przez system PyKota. Proszę zmodyfikować plik printers.conf i następnie ponownie uruchomić usługę CUPS.

en: Printer %s not registered in the PyKota system, applying default policy (%s)
pl: Drukarka %s nie jest zarejestrowana w system PyKota, zastosowane będą reguły zewnętrzne (%s)

en: Printer %s not registered in the PyKota system, applying external policy (%s) for printer %s
pl: Drukarka %s nie jest zarejestrowana w systemie PyKota, zastosowane będą reguły zewnętrzne (%s) dla drukarki %s

en: Printer %s still not registered in the PyKota system, job will be rejected
pl: Drukarka %s jest w dalszym ciągu niezarejestrowana w systemie PyKota, zadanie drukowania będzie odrzucone

en: Printer's internal counter
pl: Wewnętrzny licznik drukarki

en: Printers
pl: Drukarki

en: Printers Groups Membership
pl: Członkostwo dla Grup Drukarek

en: Printing is denied by configuration
pl: Odmowa drukowania spowodowana jest ustawieniami

en: Priviledges dropped. Now running as user 'pykota'.
pl: Uprawnienia porzucone. Dalsza praca z prawami użytkownika 'pykota'.

en: Problem adding LDAP entry (%s, %s)
pl: Wystąpił podczas dodawania wpisu do serwera LDAP (%s, %s)

en: Problem deleting LDAP entry (%s)
pl: Wystąpił problem podczas usuwania wpisu z serwera LDAP (%s)

en: Problem during connection to %s:%s : %s
pl: Wystąpił problem podczas łączenia się z %s:%s : %s

en: Problem encountered while doing SNMP queries on printer %s : %s
pl: Wystąpił problem podczas wykonywania zapytania SNMP na drukarce %s : %s

en: Problem modifying LDAP entry (%s, %s)
pl: Wystąpił problem podczas modyfikacji wpisu na serwerze LDAP (%s, %s)

en: Problem while receiving PJL answer from %s:%s : %s
pl: Wystąpił problem podczas odbierania odpowiedzi PJL z %s:%s : %s

en: Problem while sending PJL query to %s:%s : %s
pl: Wystąpił problem podczas wysyłania zapytania PJL do %s:%s : %s

en: Problem while waiting for software accounter pid %s to exit : %s
pl: Wystąpił problem podczas oczekiwania na zakończenie pracy procesu (pid: %s) programowego zliczania stron : %s

en: PyKota Quotes
pl: Ceny PyKota

en: PyKota Reports
pl: Raporty PyKota

en: PyKota Units left : %.2f
pl: Pozostałe jednostki PyKota : %.2f

en: PyKota data dumper failed : I/O error
pl: Zrzut danych PyKota zakończony niepowodzeniem : błąd wejścia/wyjścia

en: Quote
pl: Cena

en: Real : %s
pl: Rzeczywisty: %s

en: Regained priviledges. Now running as root.
pl: Uprawnienia odzyskane. Teraz pracuję z prawami użytkownika root.

en: Report
pl: Raport

en: Report for %s quota on printer %s
pl: Raport limitu dla %s na drukarce %s

en: Result
pl: Rezultat

en: Retrieving printer %s's page counter from database instead.
pl: Odczytuję stan wewnętrznego licznika drukarki %s z bazy danych.

en: Running as user '%s'.
pl: Uruchomiony z prawami użytkownika '%s'.

en: SIGTERM received, job %s cancelled.
pl: Przechwycono sygnał SIGTERM, zadanie drukowania %s anulowano.

en: SIGTERM was sent to hardware accounter %s (pid: %s)
pl: Sygnał SIGTERM został wysłany do sprzętowego mechanizmu zliczania stron %s (pid: %s)

en: SNMP message decoding error for printer %s : %s
pl: Wystąpił błąd podczas dekodowania danych SNMP dla drukarki %s : %s

en: SNMP querying stage interrupted. Using latest value seen for internal page counter (%s) on printer %s.
pl: Etap wysyłania zapytania SNMP został przerwany. Używam ostatniej wartości dla wewnętrznego licznika stron (%s) dla drukarki %s.

en: Search base %s doesn't seem to exist. Probable misconfiguration. Please double check /etc/pykota/pykota.conf : %s
pl: Wygląda na to, że baza wyszukiwania %s nie została odnaleziona. Prawdopodobnie jest to błąd w pliku konfiguracyjnym. Proszę jeszcze raz sprawdzić poprawność konfiguracji w /etc/pykota/pykota.conf : %s

en: Search for %s(%s) from %s(scope=%s) returned no answer.
pl: Proces wyszukiwania dla %s(%s) z %s(zasięg=%s) nie zwrócił żadnych danych.

en: Semicolon Separated Values
pl: SSV - wartości oddzielone średnikami

en: Simulation terminated.
pl: Symulacja przerwana.

en: Soft Limit
pl: Miękki limit

en: Software accounter %s exit code is %s
pl: Kod wyjścia programowego mechanizmu zliczania stron %s to %s

en: Strange problem with uid(%s) : %s
pl: Dziwny problem z uid(%s) : %s

en: Subprocess allowed printing of a dupe
pl: Proces podrzędny zaakceptował drukowanie zadania mogącego być próbą oszustwa

en: Subprocess denied printing of a dupe
pl: Proces podrzędny odmawia drukowania zadania mogącym być próbą oszustwa

en: Summarize
pl: Podsumowanie

en: System groups will have a print account as well !
pl: Grupy systemowe także będą posiadały konta drukowania!

en: System users will have a print account as well !
pl: Użytkownicy systemowi także będą posiadali konta drukowania!

en: Tabulation Separated Values
pl: TSV - wartości oddzielone znakiem tabulacji

en: The --dogroups command line option implies --dousers as well.
pl: Opcja linii poleceń --dogroups implikuje opcję --dousers.

en: The --gidmin or --gidmax command line option implies --dogroups as well.
pl: Opcje linii poleceń --gidmin lub --gidmax implikują opcję --dogroups.

en: The --uidmin or --uidmax command line option implies --dousers as well.
pl: Opcje linii poleceń --uidmin lub --uidmax implikują opcję --dousers.

en: The -d | --data command line option is mandatory, see help.
pl: Opcja -d | --data jest obowiązkowa, skorzystaj z pomocy.

en: The exact cost of a print job can only be determined for a particular user. Please retry while logged-in.
pl: Dokładny koszt wydrukowania zadania może być określony tylko dla podanego użytkownika. Proszę spróbować ponownie po zalogowaniu.

en: The job size will be modified according to the 'trustjobsize' directive : %s
pl: Rozmiar zadania drukowania zostanie zmodyfikowany zgodnie z dyrektywą 'trustjobsize': %s

en: The job size will be trusted anyway according to the 'trustjobsize' directive
pl: Wyliczony rozmiar zadania drukowania pozostanie niezmieniony zgodnie z dyrektywą 'trustjobsize'

en: The job size will be trusted because it is inferior to the 'trustjobsize' directive's limit %s
pl: Rozmiar zadania drukowania pozostanie niezmieniony ponieważ jest mniejszy względem limitu %s dla dyrektywy 'trustjobsize'

en: There's no billingcode matching %s
pl: Nie odnaleziono kodu rozliczeniowego o nazwie %s

en: There's no printer matching %s
pl: Drukarka odpowiadająca nazwie %s nie istnieje

en: Title
pl: Tytuł

en: Total : %9i
pl: Suma: %9i

en: Totals may be inaccurate if some users are members of several groups.
pl: Sumy mogą nie odzwierciedlać faktycznego stanu jeżeli niektórzy użytkownicy są członkami wielu grup.

en: Unable to compute job size with accounter %s
pl: Obliczenie rozmiaru zadania drukowania z użyciem mechanizmu zliczającego %s jest niemożliwe

en: Unable to find an existing entry to attach pykotaGroup objectclass %s
pl: Nie odnaleziono istniejącego wpisu aby móc dołączyć obiekt klasy pykotaGroup %s

en: Unable to find an existing objectClass %s entry with %s=%s to attach pykotaAccount objectClass
pl: Nie odnaleziono istniejącego wpisu z objectClass %s z %s=%s do dołączenia klasy obiektu (objectClass) pykotaAccount

en: Unable to find user %s's account balance, applying default policy (%s) for printer %s
pl: Nie odnaleziono stanu konta użytkownika %s, zastosowane będą reguły domyślne (%s) dla drukarki %s

en: Unable to match user %s on printer %s, applying default policy (%s)
pl: Nie odnaleziono użytkownika %s na drukarce %s, zastosowane bedą reguły domyślne (%s)

en: Unable to precompute the job's size with the generic PDL analyzer : %s
pl: Brak możliwości obliczenia wielkości zadania drukowania przy użyciu ogólnego analizatora PDL: %s

en: Unable to query printer %s via HARDWARE(%s)
pl: Brak możliwości odczytu danych z drukarki %s poprzez HARDWARE(%s)

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown group %s
pl: Nieznana grupa %s

en: Unknown groupname %s : %s
pl: Nieznana nazwa grupy %s : %s

en: Unknown printer address in HARDWARE(%s) for printer %s
pl: Nieznany adres drukarki w HARDWARE(%s) dla drukarki %s

en: Unknown user %s
pl: Nieznany użytkownik %s

en: Unknown username %s : %s
pl: Nieznany użytkownik %s : %s

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Unsupported accounter backend %s
pl: Nie wspierany backend dla mechanizmu zliczania stron %s

en: Unsupported logging subsystem %s
pl: Niewspierany moduł logowania %s

en: Unsupported quota storage backend %s
pl: Niewspierany backend bazy limitów %s

en: Unsupported reporter backend %s
pl: Niewspierany backend raportów %s

en: Updating user %s's quota on printer %s
pl: Uaktualnianie limitu drukowania użytkownika %s na drukarce %s

en: User
pl: Użytkownik

en: User           overcharge   used    soft    hard    balance grace         total       paid warn
pl: Użytkownik    doliczenie   użyto    miękki    twardy    ulga salda       suma     zapłacono ostrzeżenie

en: User %s doesn't exist in PyKota's database
pl: Użytkownik %s nie istnieje w bazie danych systemu PyKota

en: User %s doesn't have quota on printer %s in the PyKota system, applying default policy (%s)
pl: Użytkownik %s nie posiada ustalonego limitu na drukarce %s w systemie PyKota, zastosowane będą reguły domyślne (%s)

en: User %s doesn't have quota on printer %s in the PyKota system, applying external policy (%s) for printer %s
pl: Użytkownik %s nie posiada ustalonego limitu na drukarce %s w systemie PyKota, zastosowane będą reguły zewnętrzne (%s) dla drukarki %s

en: User %s is not allowed to print at this time.
pl: Użytkownik %s nie może drukować w tym momencie.

en: User %s not registered in the PyKota system, applying default policy (%s) for printer %s
pl: Użytkownik %s nie jest zarejestrowany w systemie PyKota, zastosowane będą reguły zewnętrzne (%s) dla drukarki %s

en: User %s not registered in the PyKota system, applying external policy (%s) for printer %s
pl: Użytkownik %s nie jest zarejestrowany w systemie PyKota, zastosowane będą reguły zewnętrzne (%s) dla drukarki %s

en: User %s still doesn't have quota on printer %s in the PyKota system, job will be rejected
pl: Użytkownik %s w dalszym ciągu nie posiada ustalonego limitu na drukarce %s w systemie PyKota, zadanie drukowania będzie odrzucone

en: User %s still not registered in the PyKota system, job will be rejected on printer %s
pl: Użytkownik %s w dalszym ciągu nie jest zarejestrowany w systemie PyKota, zadanie drukowania będzie odrzucone przez drukarkę %s

en: User %s will not be charged for printing.
pl: Użytkownik %s nie będzie obciążony kosztami drukowania.

en: User %s's quota on printer %s won't be modified
pl: Limit użytkownika %s na drukarce %s pozostanie niezmieniony

en: User / Group names mask
pl: Maska nazwy użytkownika / grupy

en: Username
pl: Użytkownik

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Users Groups Membership
pl: Członkostwo dla Grup Użytkowników

en: Users Groups Print Quotas
pl: Limity Drukowania Grup Użytkowników

en: Users Print Quotas
pl: Limity Drukowania Użytkowników

en: Waiting for printer %s to be printing...
pl: Oczekiwanie na rozpoczęcie drukowania przez drukarkę %s ...

en: Waiting for printer %s's idle status to stabilize...
pl: Oczekiwanie na ustabilizowanie się stanu 'idle' drukarki %s...

en: XML output is disabled because the jaxml module is not available.
pl: Wyjście XML jest nieaktywne ponieważ moduł jaxml jest niedostępny.

en: You are not allowed to print anymore because
    your Print Quota is exceeded on printer %s.
pl: Straciłeś możliwość drukowania ponieważ
    limit twojego konta został przekroczony na drukarce %s.

en: You are not allowed to print at this time.
pl: Nie masz możliwości drukowania w tym momencie.

en: You are not allowed to print so many pages on printer %s at this time.
pl: Nie możesz wydrukować tak dużej ilości stron na drukarce %s w tym momence.

en: You have to pass billing codes on the command line
pl: Musisz podać kody rozliczeniowe w linii poleceń

en: You have to pass printer groups names on the command line
pl: Musisz podać nazwy grup drukarek w opcjach linii komend

en: You have to pass printer names on the command line
pl: Musisz podać nazwy drukarek w opcjach linii komend

en: You have to pass user or group names on the command line
pl: Musisz podać nazwę użytkownika lub grupy w linii komend

en: You will soon be forbidden to print anymore because
    your Print Quota is almost reached on printer %s.
pl: Wkrótce stracisz możliwość drukowania ponieważ
    limit drukowania na twoim koncie został prawie przekroczony na drukarce %s.

en: You're not allowed to use this command.
pl: Nie jesteś uprawniony do używania tej komendy.

en: Your Print Quota account balance is Low.
    Soon you'll not be allowed to print anymore.
    Please contact the Print Quota Administrator to solve the problem.
pl: Stan twojego konta drukowania jest niski.
    Wkrótce stracisz możliwość drukowania.
    Skontaktuj się z administratorem systemu drukowania aby rozwiązać ten problem.

en: Your account balance : %.2f
pl: Twój stan konta to : %.2f

en: Your account settings forbid you to print at this time.
pl: Ustawienia twojego konta zakazują ci drukowania w tym momencie.

en: and
pl: i

en: autopykota v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    A tool to automate user account creation and initial balance setting.
    
    THIS TOOL MUST NOT BE USED IF YOU WANT TO LIMIT YOUR USERS BY PAGE QUOTA !
    
    command line usage :
    
      THIS TOOL MUST NOT BE USED FROM THE COMMAND LINE BUT ONLY AS PART
      OF AN external policy IN pykota.conf
      
      autopykota { -i | --initbalance value } 
    
    options :
    
      -v | --version       Prints autopykota's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -i | --initbalance b Sets the user's account initial balance value to b.
                           If the user already exists, actual balance is left
                           unmodified. If unset, the default value is 0.
pl: autopykota v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Narzędzie do automatyzacji kreowania kont użytkowników oraz inicjalizowania stanu konta.
    
    TO NARZĘDZIE NIE MOŻE BYĆ UŻYWANE JEŚLI CHCESZ ROZLICZAĆ UŻYTKOWNIKÓW WZGLĘDEM LIMITU STRON!
    
    użycie z linii poleceń :
    
      TO NARZĘDZIE NIE MOŻE BYĆ UŻYWANE BEZPOŚREDNIO Z LINII POLECEŃ, JEDYNIE JAKO CZĘŚĆ
      zewnętrznych reguł W pykota.conf
      
      autopykota { -i | --initbalance value } 
    
    options :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję autopykota i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla te informacje i następnie kończy działanie.
      
      -i | --initbalance b Ustawia początkowy stan konta użytkownika na wartość b.
                           Jeśli użytkownik istnieje w bazie danych wówczas jego aktualny stan
                           konta pozostaje niezmieniony. Jeśli nie zdefiniowano domyślną 
                           wartością jest 0.

en: credits
pl: kredyty

en: eXtensible Markup Language
pl: XML

en: in
pl: w

en: incompatible options, see help.
pl: niekompatybilne opcje, zajrzyj do pomocy.

en: only for payments or history
pl: tylko dla historii płatności

en: pages
pl: strony

en: pkbanner v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Generates banners.
    
    command line usage :
    
      pkbanner  [options]  [more info]
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pkbanner's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -l | --logo img      Use the image as the banner's logo. The logo will
                           be drawn at the center top of the page. The default
                           logo is /usr/share/pykota/logos/pykota.jpeg
                           
      -p | --pagesize sz   Sets sz as the page size. Most well known
                           page sizes are recognized, like 'A4' or 'Letter'
                           to name a few. The default size is A4.
      
      -s | --savetoner s   Sets the text luminosity factor to s%%. This can be 
                           used to save toner. The default value is 0, which
                           means that no toner saving will be done.
      
      -u | --url u         Uses u as an url to be written at the bottom of 
                           the banner page. The default url is :
                           http://www.pykota.com/
      
    examples :                              
    
      Using pkbanner directly from the command line is not recommended,
      excepted for testing purposes. You should use pkbanner in the
      'startingbanner' or 'endingbanner' directives in pykota.conf
      
        startingbanner: /usr/bin/pkbanner --logo="" --savetoner=75
      
          With such a setting in pykota.conf, all print jobs will be 
          prefixed with an A4 banner with no logo, and text luminosity will
          be increased by 75%%. The PostScript output will be directly sent
          to your printer.
          
      You'll find more examples in the sample configuration file included    
      in PyKota.
pl: pkbanner v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Generuje banery.
    
    użycie z linii poleceń :
    
      pkbanner  [opcje]  [więcej informacji]
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pkbanner i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informację i następnie kończy działanie.
      
      -l | --logo img      Użyj obrazka img jako logo, które będzie wyśrodkowane
                           u góry strony. Domyślnym logo jest
                           /usr/share/pykota/logos/pykota.jpeg
                           
      -p | --pagesize sz   Ustawia sz jako rozmiar strony. Większość ogólnie znanych
                           rozmiarów jest rozpoznawana, jak 'A4' czy 'Letter'
                           dla przykładu. Domyślnym rozmiarem jest A4.
      
      -s | --savetoner s   Ustawia współczynnik jasności tekstu na s%%. Opcja ta może być 
                           użyta jako 'oszczędnościowe drukowanie'. Domyślną wartością jest 0, co oznacza
                           brak oszczędnościowego drukowania.
      
      -u | --url u         Używa u jako url (odnośnika) który będzie wydrukowany na  
                           dole strony bannera. Domyślnym odnośnikiem jest :
                           http://www.pykota.com/
      
    przykłady :                              
    
      Używanie pkbanner bezpośrednio z linii poleceń nie jest zalecane,
      chyba że w grę wchodzi testowanie. pkbanner powinien być użyty w dyrektywach
      'startingbanner' lub 'endingbanner' które są obecne w pliku pykota.conf
      
        startingbanner: /usr/bin/pkbanner --logo="" --savetoner=75
      
          Z takim ustawieniem w pykota.conf, wszystkie zadania drukowania 
          będą poprzedzone bannerem rozmiaru A4 który nie będzie zawierał loga, zaś jasność tekstu
          będzie zwiększona do 75%%. Wyjście PostScript będzie wysłane bezpośrednio
          do drukarku.
          
      Więcej możliwości znajdziesz w przykładowym pliku konfiguracjnym zawartym w pakiecie    
      PyKota.

en: pkbcodes v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    A billing codes Manager for PyKota.
    
    command line usage :
    
      pkbcodes [options] code1 code2 code3 ... codeN
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pkbcodes version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -a | --add           Adds billing codes if they don't exist in PyKota's
                           database. If they exist, they are modified
                           unless -s|--skipexisting is also used.
    
      -d | --delete        Deletes billing codes from PyKota's database.
                           NB : the history entries with this billing code
                           are not deleted, voluntarily.
    
      -D | --description d Adds a textual description to billing codes.
    
      -l | --list          List informations about the billing codes.
    
      -r | --reset         Resets the billing codes' balance and page counters
                           to 0.
    
      -s | --skipexisting  In combination with the --add option above, tells
                           pkbcodes to not modify existing billing codes.
    
      code1 through codeN can contain wildcards if the --add option
      is not set.
    
    examples :                              
    
      $ pkbcodes --add -D "My project" myproj
    
      Will create the myproj billing code with "My project"
      as the description.
    
      $ pkbcodes --delete "*"
    
      This will completely delete all the billing codes, but without
      removing any matching job from the history. USE WITH CARE ANYWAY !
      
      $ pkbcodes --list "my*"
      
      This will list all billing codes which name begins with 'my'.
pl: pkbcodes v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Menedżer kodów rozliczeniowych dla systemu PyKota.
    
    użycie z linii poleceń :
    
      pkbcodes [opcje] kod1 kod2 kod3 ... kodN
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pkbcodes i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informację i następnie kończy działanie.
      
      -a | --add           Dodaje kody rozliczeniowe jeśli nie istnieją jeszcze w bazie danych PyKota
                           Jeśli kody istnieją wówczas są modyfikowane
                           chyba że opcja -s|--skipexisting jest także podana (wówczas są pomijane).
    
      -d | --delete        Usuwa kody rozliczeniowe z bazy PyKota.
                           UWAGA : wpisy w historii dotyczące usuniętych kodów rozliczeniowych
                           nie są usuwane.
    
      -D | --description d Dodaje opis tekstowy dla kodu rozliczeniowego.
    
      -l | --list          Wyświetl informacje na temat istniejących kodów rozliczeniowych.
    
      -r | --reset         Zeruje saldo oraz liczniki stron dla podanego kodu rozliczeniowego
    
      -s | --skipexisting  W połączeniu z opcją --add, powoduje że 
                           pkbcodes nie modyfikuje istniejących kodów rozliczeniowych.
    
      Nazwy od kod1 do kodN mogą zawierać wzorce dopasowania jeśli opcja --add 
      nie jest ustawiona.
    
    przykłady :                              
    
      $ pkbcodes --add -D "Mój Projekt" myproj
    
      Utworzy kod rozliczeniowy o nazwie myproj z "Mój Projekt" 
      w opisie kodu.
    
      $ pkbcodes --delete "*"
    
      Usunie wszystkie kody rozliczeniowe z bazy PyKota, jednakże nie usunie
      żadnych odpowiadająych zadań drukowania z historii. MIMO WSZYSTKO UŻYWAJ OSTROŻNIE !
      
      $ pkbcodes --list "my*"
      
      Wyświetli wszystkie kody rozliczeniowe których nazwa rozpoczyna się słowem 'my'.

en: pkmail v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Email gateway for PyKota.
    
    command line usage :
    
      pkmail  [options]
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pkmail's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
        
      This command is meant to be used from your mail server's aliases file,
      as a pipe. It will then accept commands send to it in email messages,
      and will send the answer to the command's originator.
      
      To use this command, create an email alias in /etc/aliases with
      the following format :
      
        pykotacmd: "|/usr/bin/pkmail"
        
      Then run the 'newaliases' command to regenerate the aliases database.
      
      You can now send commands by email to 'pykotacmd@yourdomain.com', with
      the command in the subject.
      
      List of supported commands :
      
            report [username]
      
      NB : For pkmail to work correctly, you may have to put the 'mail'
      system user in the 'pykota' system group to ensure this user can
      read the /etc/pykota/pykotadmin.conf file, and restart your
      mail server (e.g. /etc/init.d/exim restart). It is strongly advised
      that you think at least twice before doing this though.
      
      Use at your own risk !
pl: pkmail v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Brama e-mail dla systemu PyKota.
    
    użycie z linii komend :
    
      pkmail  [opcje]
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pkmail i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą wiadomość i następnie kończy działanie.
      
        
      Ta komenda powinna być używana bezpośrednio z twojego pliku aliasów 
      jako fragment potoku. Wówczas pkmail będzie akceptowało komendy wysłane w wiadomościach,
      e-mail i będzie odpowiadało osobie wysyłającej.
      
      Aby używac tej komendy utwórz alias e-mailowy w pliku /etc/aliases, skorzystaj z formatu 
      podanego poniżej:
      
        pykotacmd: "|/usr/bin/pkmail"
        
      Następnie uruchom komendę 'newaliases' aby przebudować bazę aliasów.
      
      Od tego momentu możesz wysyłać wiadomośći e-mail na adres 'pykotacmd@yourdomain.com' 
      z komendą w tytule.
      
      Lista dostępnych komend :
      
            report [użytkownik]
      
      UWAGA : Aby pkmail mogło działać poprawnie najprawdopodobniej będziesz musiał 
      dodać systemowego użytkonika 'mail' do systemowej grupy 'pykota' aby zezwolić 
      użytkownik 'mail' mógł odczytać plik /etc/pykota/pykotadmin.conf, następnie zrestartuj
      serwer pocztowy (np.: /etc/init.d/exim restart). Pamiętaj - zastanów się 
      dokładnie nad możliwymi skutkami zanim dodasz użytkownika 'mail' do grupy 'pykota'.
      
      Używasz na własną odpowiedzialność !

en: pkprinters v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    A Printers Manager for PyKota.
    
    command line usage :
    
      pkprinters [options] printer1 printer2 printer3 ... printerN
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pkprinters's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -a | --add           Adds printers if they don't exist on the Quota 
                           Storage Server. If they exist, they are modified
                           unless -s|--skipexisting is also used.
                           
      -d | --delete        Deletes printers from the quota storage.
      
      -D | --description d Adds a textual description to printers.
    
      -C | --cups          Also modifies the DeviceURI in CUPS' printers.conf
    
      -c | --charge p[,j]  Sets the price per page and per job to charge.
                           Job price is optional.
                           If both are to be set, separate them with a comma.
                           Floating point and negative values are allowed.
      
      -g | --groups pg1[,pg2...] Adds or Remove the printer(s) to the printer 
                           groups pg1, pg2, etc... which must already exist.
                           A printer group is just like a normal printer,
                           only that it is usually unknown from the printing
                           system. Create printer groups exactly the same
                           way that you create printers, then add other 
                           printers to them with this option.
                           Accounting is done on a printer and on all
                           the printer groups it belongs to, quota checking
                           is done on a printer and on all the printer groups
                           it belongs to.
                           If the --remove option below is not used, the 
                           default action is to add printers to the specified
                           printer groups.
                           
      -l | --list          List informations about the printer(s) and the
                           printers groups it is a member of.
                           
      -r | --remove        In combination with the --groups option above,                       
                           remove printers from the specified printers groups.
                           
      -s | --skipexisting  In combination with the --add option above, tells
                           pkprinters to not modify existing printers.
                           
      -m | --maxjobsize s  Sets the maximum job size allowed on the printer
                           to s pages.
                           
      -p | --passthrough   Activate passthrough mode for the printer. In this
                           mode, users are allowed to print without any impact
                           on their quota or account balance.
                           
      -n | --nopassthrough Deactivate passthrough mode for the printer.
                           Without -p or -n, printers are created in 
                           normal mode, i.e. no passthrough.
      
      printer1 through printerN can contain wildcards if the --add option 
      is not set.
      
    examples :                              
    
      $ pkprinters --add -D "HP Printer" --charge 0.05,0.1 hp2100 hp2200 hp8000
      
      Will create three printers named hp2100, hp2200 and hp8000.
      Their price per page will be set at 0.05 unit, and their price
      per job will be set at 0.1 unit. Units are in your own currency,
      or whatever you want them to mean.
      All of their descriptions will be set to the string "HP Printer".
      If any of these printers already exists, it will also be modified 
      unless the -s|--skipexisting command line option is also used.
                
      $ pkprinters --delete "*"
      
      This will completely delete all printers and associated quota information,
      as well as their job history. USE WITH CARE !
      
      $ pkprinters --groups Laser,HP "hp*"
      
      This will put all printers which name matches "hp*" into printers groups 
      Laser and HP, which MUST already exist.
      
      $ pkprinters --groups LexMark --remove hp2200
      
      This will remove the hp2200 printer from the LexMark printer group.
pl: pkprinters v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Menedżer drukarek dla systemu PyKota.
    
    użycie z linii komend :
    
      pkprinters [opcje] drukarka1 drukarka2 drukarka3 ... drukarkaN
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pkprinters i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informację i następnie kończy działanie.
      
      -a | --add           Dodaje drukarki jeśli nie istnieją w systemie PyKota. 
                           Jeśli drukarki istnieją wówczas ich wpisy są modyfikowane
                           chyba, że opcja  -s|--skipexisting jest obecna.
                           
      -d | --delete        Usuwa drukarki z systemu PyKota.
      
      -D | --description d Dodaje opis tekstowy dla drukarki.
    
      -C | --cups          Also modifies the DeviceURI in CUPS' printers.conf
    
      -c | --charge p[,j]  Ustala cenę za stronę oraz za zadanie drukowania.
                           Cena za zadanie drukowania jest argumentem opcjonalnym.
                           Jeśli obie ceny mają być ustalone wółczas rozdziel je przecinkami.
                           Liczby zmiennoprzecinkowe są akceptowane.
      
      -g | --groups pg1[,pg2...] Dodaje lub usuwa drukarkę/drukarki do/z 
                           grup pg1, pg2, itd... które muszą istnieć w systemie PyKota.
                           Grupa drukarek jest jak zwykła drukarka,
                           z tą różnicą, że grupa drukarek nie jest rozpoznawana przez system
                           drukowania. Utwórz grupy drukarek dokładnie tak jak tworzysz 
                           drukarki, następnie dodaj inne drukarki 
                           do niej z użyciem tej opcji.
                           Rozliczanie jest przeprowadzane na drukarce oraz na wszystkich 
                           grupach drukarek do których należy dana drukarka, sprawdzanie limitów
                           odbywa się na drukarce oraz na wszystkich grupach drukarek do których
                           należy dana drukarka.
                           Jeśli opcja --remove nie jest określone, wówczas 
                           domyślną akcją jest dodanie drukarek do określonych 
                           grup drukarek.
                           
      -l | --list          Wyświetl informacje na temat drukarki/drukarek
                           oraz wszystkich grup drukarek do których należy ta drukarka/te drukarki.
                           
      -r | --remove        W połączeniu z opcją --groups powyżej,                       usuwa drukarki z wymienionych grup drukarek.
                           
      -s | --skipexisting  W połączeniu z powyższą opcją --add , powoduje
                           że pkprinters nie modyfikuje istniejących już drukarek.
                           
      -m | --maxjobsize s  Ustala maksymalny rozmiar zadania drukowania na drukarce
                           na s stron.
                           
      -p | --passthrough   Aktywuj tryb 'passthrough'. W tym trybie
                           limity użytkowników nie są brane pod uwagę ani nie są
                           modyfikowane.
                           
      -n | --nopassthrough Wyłącz tryb 'passthrough' dla danej drukarki.
                           Bez opcji -p lub -n, drukarki są tworzone w trybie 
                           normalnym, to znaczy tryb 'passthrough' jest wyłączony.
      
      Argumenty drukarka1 do drukarkaN ackeptują wzorce dopasowania jeśli opcja --add 
      nie jest obecna.
      
    przykłady :                              
    
      $ pkprinters --add -D "HP Printer" --charge 0.05,0.1 hp2100 hp2200 hp8000
      
      Przykład utworzy trzy drukarki o nazwach hp2100, hp2200 oraz hp8000.
      Cena za stronę zostanie ustalona na poziomie 0.05 jednostki zaś cena za zadanie
      drukowania zostanie ustalona na poziomie 0.1 jednostki. Jednostki odpowiadają lokalnej walucie 
      lub czemukolwiek innemu - to zależy tylko od ciebie.
      Wszystkie opisy powyższych drukarek zostanę ustawione na "HP Printer".
      Jeśli którakolwiek z powyższych drukarek istnieje już w bazie danych wówczas będzie zmodyfukowana 
      chyba że opcja -s|--skipexisting została podana.
                
      $ pkprinters --delete "*"
      
      Powyższa komenda spowoduje usunięcie wszystkich drukarek oraz wszystkich informacji dotyczących limitów dla tych drukarek,
      usunięta zostanie także historia, UŻYWAJ Z WYJĄTKOWĄ OSTROŻNOŚCIĄ !
      
      $ pkprinters --groups Laser,HP "hp*"
      
      Komenda spowoduje dodanie wszystkich drukarek o nazwach zaczynających się od słowa "hp*" 
      do grup Laser i HP - grupy te muszą istnieć w systemie !.
      
      $ pkprinters --groups LexMark --remove hp2200
      
      Komenda usunie drukarkę hp2200 z grupy drukarek o nazwie LexMark.

en: pkturnkey v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    A turn key tool for PyKota. When launched, this command will initialize
    PyKota's database with all existing print queues and some or all users.
    For now, no prices or limits are set, so printing is fully accounted
    for, but not limited. That's why you'll probably want to also use
    edpykota once the database has been initialized.
    
    command line usage :
    
      pkturnkey [options] [printqueues names]
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pkturnkey version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -c | --doconf        Give hints about what to put into pykota.conf
      
      -d | --dousers       Manages users accounts as well.
      
      -D | --dogroups      Manages users groups as well.
                           Implies -d | --dousers.
      
      -e | --emptygroups   Includes empty groups.
      
      -f | --force         Modifies the database instead of printing what
                           it would do.
                           
      -u | --uidmin uid    Only adds users whose uid is greater than or equal to
                           uid. You can pass an username there as well, and its
                           uid will be used automatically.
                           If not set, 0 will be used automatically.
                           Implies -d | --dousers.
                           
      -U | --uidmax uid    Only adds users whose uid is lesser than or equal to
                           uid. You can pass an username there as well, and its
                           uid will be used automatically.
                           If not set, a large value will be used automatically.
                           Implies -d | --dousers.
    
      -g | --gidmin gid    Only adds groups whose gid is greater than or equal to
                           gid. You can pass a groupname there as well, and its
                           gid will be used automatically.
                           If not set, 0 will be used automatically.
                           Implies -D | --dogroups.
                           
      -G | --gidmax gid    Only adds groups whose gid is lesser than or equal to
                           gid. You can pass a groupname there as well, and its
                           gid will be used automatically.
                           If not set, a large value will be used automatically.
                           Implies -D | --dogroups.
    
    examples :                              
    
      $ pkturnkey --dousers --uidmin jerome
    
      Will simulate the initialization of PyKota's database will all existing
      printers and print accounts for all users whose uid is greater than
      or equal to jerome's one. Won't manage any users group.
      
      To REALLY initialize the database instead of simulating it, please
      use the -f | --force command line switch.
      
      You can limit the initialization to only a subset of the existing
      printers, by passing their names at the end of the command line.
pl: pkturnkey v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Program inicjalizacyjny dla systemu PyKota. Po uruchomieniu program zainicjalizuje
    bazę danych systemu PyKota z wszystkimi istniejącymi kolejkami drukowania oraz z wszystkimi llub częścią użytkowników.
    Na chwilę obecną żadne limity oraz ceny nie są ustalone. Drukowanie jest rozliczane jednakże
    nie jest w żaden sposób limitowane. Stąd też prawdopodobnie będziesz chciał skorzystać z 
    programu edpykota po zainicjalizowaniu bazy danych.
    
    użycie z linii poleceń :
    
      pkturnkey [opcje] [nazwy kolejek drukowania]
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pkturnkey i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informację i następnie kończy działanie.
      
      -c | --doconf        Wyświetl podpowiedzi dotyczące konfiguracji pykota.conf
      
      -d | --dousers       Bierze pod uwagę konta użytkowników.
      
      -D | --dogroups      Bierze pod uwagę konta grup.
                           Implikuje -d | --dousers.
      
      -e | --emptygroups   Bierze pod uwagę puste grupy.
      
      -f | --force         Modyfikuje bazę danych zamiast wyświetlania zmian na ekranie.
                           
      -u | --uidmin uid    Bierze pod uwagę tylko użytkowników których id jest większy lub równy uid
                           Możesz podać również nazwę użytkownika, wówczas jego 
                           uid zostanie użyty automatycznie.
                           Jeśli nie podano domyślną wartością jest 0.
                           Implikuje -d | --dousers.
                           
      -U | --uidmax uid    Bierze pod uwagę tylko użytkowników których id jest mniejsze lub równe
                           od uid. Możesz również podać nazwę użytkownika, wówczas jego
                           uid będzie użyty automatycznie.
                           Jeśli nie podano domyślną wartością jest bliżej nieokreślona wielka wartość.
                           Implikuje -d | --dousers.
    
      -g | --gidmin gid    Bierze pod uwagę tylko grupy których id jest większe lub równe
                           gid. Możesz także podać nazwę grupy, wówczas jej
                           gid będzie użyty automatycznie.
                           Jeśli nie podano domyślną wartością jest 0.
                           Implikuje -D | --dogroups.
                           
      -G | --gidmax gid    Bierze pod uwagę tylko grupy których id jest mniejsze lub równe
                           gid. Możesz także podać nazwę grupy, wówczas jej
                           gid będzie użyty automatycznie.
                           Jeśli nie podano domyślną wartością jest bliżej nieokreślona wielka liczba.
                           Implikuje -D | --dogroups.
    
    przykłady :                              
    
      $ pkturnkey --dousers --uidmin jerome
    
      Powyższa komenda uruchomi symulację inicjalizację bazy systemu PyKota, to znaczy
      utworzy wszystkie drukarki oraz konta drukowania dla wszystkich użytkowników których uid 
      jest większy lub równy uid użytkownika jerome. Grupy nie będą brane pod uwagę.
      
      Aby NA PRAWDĘ zainicjalizować bazę (wyłączyć symulację) należy 
      użyć opcji -f | --force.
      
      Możesz ograniczyć inicjalizację tylko dla określonej liczby istniejących drukarek
      poprzez podanie ich nazw na końcu linii poleceń.

en: pykosd v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    An OSD quota monitor for PyKota.
    
    command line usage :
    
      pykosd [options]
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pykosd's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -c | --color #rrggbb Sets the color to use for display as an hexadecimal
                           triplet, for example #FF0000 is 100%% red.
                           Defaults to 100%% green (#00FF00).
                           
      -d | --duration d    Sets the duration of the display in seconds. 
                           Defaults to 3 seconds.
                           
      -f | --font f        Sets the font to use for display.                      
                           Defaults to the Python OSD library's default.
      
      -l | --loop n        Sets the number of times the info will be displayed.
                           Defaults to 0, which means loop forever.
                           
      -s | --sleep s       Sets the sleeping duration between two displays 
                           in seconds. Defaults to 180 seconds (3 minutes).
                           
      
    examples :                              
    
      $ pykosd -s 60 --loop 5
      
      Will launch pykosd. Display will be refreshed every 60 seconds,
      and will last for 3 seconds (the default) each time. After five
      iterations, the program will exit.
pl: pykosd v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Monitor OSD dla systemu PyKota.
    
    użycie z linii poleceń :
    
      pykosd [opcje]
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pykosd i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informację i następnie kończy działanie.
      
      -c | --color #rrggbb Ustawia kolor wyświetlania jako triplet szesnastkowy,
                           na przykład #FF0000 to 100%% czerwieni.
                           Domyślne ustawienie to 100%% zieleni (#00FF00).
                           
      -d | --duration d    Ustala czas wyświetlania w sekundach. 
                           Domyślna wartość to 3 sekundy.
                           
      -f | --font f        Czcionka jaka będzie użyta do wyświetlania danych.                      
                           Domyślna wartość to domyślna czcionka biblioteki OSD Pythona.
      
      -l | --loop n        Ustala liczbę wyświetleń komunikatów.
                           Wartość domyślna to 0 co oznacza nieskończoną pętlę.
                           
      -s | --sleep s       Ustala czas pomiędzy kolejnymi wyświetleniami 
                           w sekundach. Wartość domyślna to 180 sekund (3 minuty).
                           
      
    przykłady :                              
    
      $ pykosd -s 60 --loop 5
      
      Uruchomi pykosd. Zawartość ekranu będzie odświerzona co 60 sekund,
      i będzie widoczna przez 3 sekundy (domyślnie) za każdym razem. Po piątek iteracji
      program zakończy swoje działanie.

en: pykotme v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Gives print quotes to users.
    
    command line usage :
    
      pykotme  [options]  [files]
    
    options :
    
      -v | --version       Prints pykotme's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -P | --printer p     Gives a quote for this printer only. Actually p can
                           use wildcards characters to select only
                           some printers. The default value is *, meaning
                           all printers.
                           You can specify several names or wildcards, 
                           by separating them with commas.
      
    examples :                              
    
      $ pykotme --printer apple file1.ps file2.ps
      
      This will give a print quote to the current user. The quote will show
      the price and size of a job consisting in file1.ps and file2.ps 
      which would be sent to the apple printer.
      
      $ pykotme --printer apple,hplaser <file1.ps
      
      This will give a print quote to the current user. The quote will show
      the price and size of a job consisting in file1.ps as read from
      standard input, which would be sent to the apple or hplaser
      printer.
    
      $ pykotme 
      
      This will give a quote for a job consisting of what is on standard 
      input. The quote will list the job size, and the price the job
      would cost on each printer.
pl: pykotme v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Pokazuje ceny wydruków użytkownikom.
    
    użycie z linii poleceń :
    
      pykotme  [opcje]  [pliki]
    
    options :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję pykotme i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informację i następnie kończy działanie.
      
      -P | --printer p     Pokazuje informację o cenie tylko na drukarce p. Dodatkowo p akceptuje
                           wzorce dopasowania tak abyś mógł wybrać tylko niektóre
                           drukarki. Wartością domyślną jest *, co oznacza
                           Wszystkie drukarki.
                           Możesz podać wiele nazw i wzorców dopasowania 
                           oddzielając je przecinkiem.
      
    przykłady :                              
    
      $ pykotme --printer apple file1.ps file2.ps
      
      Poda informację o cenie dla użytkownika który uruchomił pykotme. Program wyświetli
      cenę oraz rozmiar zadań drukowania w plikach file1.ps i file2.ps 
      które miałyby zostać wydrukowane na drukarce apple.
      
      $ pykotme --printer apple,hplaser <file1.ps
      
      Poda informację o cenie dla użytkownika który uruchomił pykotme. Program wyświetli
      cenę oraz rozmiar zadania drukowania w pliku file1.ps który zostanie odczytany 
      ze standardowego wejścia a który miałby zostać wydrukowany na drukarce apple lub hplaser.
    
      $ pykotme 
      
      Program wyświetli informację o cenie i rozmiarze zadania drukowania które zostanie odczytane
      ze standardowego wejścia. Raport dotyczący ceny i rozmiaru zostanie wyświetlony dla wszystkich dostępnych drukarek.

en: repykota v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Generates print quota reports.
    
    command line usage :
    
      repykota [options] 
    
    options :
    
      -v | --version       Prints repykota's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -u | --users         Generates a report on users quota, this is 
                           the default.
      
      -g | --groups        Generates a report on group quota instead of users.
      
      -i | --ingroups g1[,g2...]  Only lists users who are members of these
                                  groups. Reserved to PyKota Administrators.
      
      -P | --printer p     Report quotas on this printer only. Actually p can
                           use wildcards characters to select only
                           some printers. The default value is *, meaning
                           all printers.
                           You can specify several names or wildcards, 
                           by separating them with commas.
      
    examples :                              
    
      $ repykota --printer lp
      
      This will print the quota status for all users who use the lp printer.
    
      $ repykota 
      
      This will print the quota status for all users on all printers.
      
      $ repykota --printer "laser*,*pson" jerome "jo*"
      
      This will print the quota status for user jerome and all users
      whose name begins with "jo" on all printers which name begins
      with "laser" or ends with "pson".
      
      If launched by an user who is not a PyKota administrator, additionnal
      arguments representing users or groups names are ignored, and only the
      current user/group is reported.
pl: repykota v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Generuje raporty limitów drukowania.
    
    użycie z linii poleceń :
    
      repykota [opcje] 
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję repykota i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą wiadomość i następnie kończy działanie.
      
      -u | --users         Generuje raport dla użytkownika/użytkowników, ta opcja jest 
                           domyślna.
      
      -g | --groups        Generuje raport dla grup/grupy zamiast dla użytkownika.
      
      -i | --ingroups g1[,g2...]  Bierze pod uwagę użytkowników będących członkami wymienionych
                                  grup. Zarezerwowane dla administratorów systemu PyKota.
      
      -P | --printer p     Generuj raporty tylko dla drukarki p. Dodatkowo p akceptuje 
                           wzorce dopasowania tak abyś mógł wybrać tylko
                           niektóre drukarki. Wartością domyślną jest *, co oznacza
                           wszystkie drukarki.
                           Możesz określić wiele nazw oraz wzorców dopasowania 
                           oddzielając je przecinkami.
      
    przykłady :                              
    
      $ repykota --printer lp
      
      Wyświetli stan limitów dla wszystkich użytkowników którzy używają drukarki lp.
    
      $ repykota 
      
      Wyświetli stan limitów dla wszystkich użytkowników na wszystkich drukarkach.
      
      $ repykota --printer "laser*,*pson" jerome "jo*"
      
      Wyświetli stan limitów dla użytkownika jerome oraz wszystkich użytkowników
      których nazwa rozpoczyna się od znaków "jo" na wszystkich drukarkach których nazwy 
      rozpoczynają się od wyrażenia "laser" oraz kończą wyrażeniem "pson".
      
      Jeśli repykota zostanie uruchomiona przez użytkownika który nie jest administratorem
      systemu PyKota wówczas argumenty reprezentujące użytkowników lub grupy są ignorowane i 
      wyświetlany jest raport tylko dla użytkownika/grupy.

en: unknown
pl: nieznany

en: warnpykota v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Sends mail to users over print quota.
    
    command line usage :
    
      warnpykota  [options]  [names]
    
    options :
    
      -v | --version       Prints warnpykota's version number then exits.
      -h | --help          Prints this message then exits.
      
      -u | --users         Warns users over their print quota, this is the 
                           default.
      
      -g | --groups        Warns users whose groups quota are over limit.
      
      -P | --printer p     Verify quotas on this printer only. Actually p can
                           use wildcards characters to select only
                           some printers. The default value is *, meaning
                           all printers.
                           You can specify several names or wildcards, 
                           by separating them with commas.
      
    examples :                              
    
      $ warnpykota --printer lp
      
      This will warn all users of the lp printer who have exceeded their
      print quota.
    
      $ warnpykota 
      
      This will warn all users  who have exceeded their print quota on
      any printer.
    
      $ warnpykota --groups --printer "laserjet*" "dev*"
      
      This will warn all users of groups which names begins with "dev" and
      who have exceeded their print quota on any printer which name begins 
      with "laserjet"
      
      If launched by an user who is not a PyKota administrator, additionnal
      arguments representing users or groups names are ignored, and only the
      current user/group is reported.
pl: warnpykota v%(__version__)s (c) %(__years__)s %(__author__)s
    
    Wysyła wiadomości e-mail dla użytkowników którzy przekroczyli limit.
    
    użycie z linii komend :
    
      warnpykota  [opcje]  [nazwy]
    
    opcje :
    
      -v | --version       Wyświetla wersję warnpykota i następnie kończy działanie.
      -h | --help          Wyświetla tą informacją i następnie kończy działanie.
      
      -u | --users         Powiadamia użytkowników którzy przekroczyli limit, 
                           opcja domyślna.
      
      -g | --groups        Ostrzega użytkowników których limit grupowy jest przekroczony.
      
      -P | --printer p     Weryfikuj limity tylko dla drukarki p. Dodatkowo p ackeptuje
                           wzorce dopasowania abyś mógł wybrać tylko 
                           niektóre drukarki. Wartością domyślną jest *, co oznacza
                           wszystkie drukarki.
                           Możesz określić wiele nazw oraz wzorców dopasowania 
                           oddzielając je przecinkami.
      
    przykłady :                              
    
      $ warnpykota --printer lp
      
      Powyższa komenda spowoduje wysłanie powiadomienia dla wszystkich użytkowników którzy 
      przekroczyli limit na drukarce lp.
    
      $ warnpykota 
      
      Powyższa komenda spowoduje wysłanie powiadomienia do wszystkich użytkowników którzy 
      przekroczyli limit na którejkolwiek z drukarek.
    
      $ warnpykota --groups --printer "laserjet*" "dev*"
      
      Komenda spowoduje wysłanie powiadomienia do wszystkich użytkowników będących 
      członkami grup których nazwa rozpoczyna się od słowa "dev" i 
      którzy przekroczyli limit na którejkolwiek z drukarek której nazwa rozpoczyna się od 
      słowa "laserjet"
      
      Jeśli warnpykota zostanie uruchomiona przez użytkownika który nie jest administratorem
      systemu PyKota wówczas argumenty reprezentujące użytkowników lub grupy są ignorowane i 
      wysyłane jest powiadomienie tylko dla użytkownika/grupy.
